مهلت دوباره به کسب و کارهای گردشگری برای دریافت وام کرونا

کسب‌وکارهای مرتبط با گردشگری و صنایع‌دستی که از شیوع ویروس کرونا آسیب دیده‌اند تا آخر تیرماه فرصت دارند در سامانه کارا متعلق به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی کرده، ثبت‌نام کنند. این تصمیم را کارگروه بررسی آثار و تبعات اقتصادی شیوع بیماری کرونا گرفته و آنطور که دبیر کمیته گردشگری و فضاهای ورزشی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا گفته، واحدهای گردشگری مثل مراکز اقامتی، آژانس‌های مسافرتی، مراکز پذیرایی و…، از نظر دولت جزء ۱۳ رسته شغلی آسیب‌دیده محسوب می‌شوند و اگر تاکنون نتوانسته‌اند از تسهیلات حمایتی ۱۲ درصدی دولت برخوردار شوند، تا پایان همین ماه فرصت دارند در سامانه کارا ثبت نام کنند.

به گفته ولی تیموری دولت در نظر دارد آیین‌نامه‌‌ای برای کسب و کارهای حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فاقد کد بیمه کارگاهی تدوین کند و در آن سازوکار و نحوه حمایت از این کسب‌و‌کارها را ابلاغ کند.

اقامتگاه‌های بوم‌گردی، راهنمایان تور و گردشگری و هنرمندان صنایع‌دستی از جمله کسب و کارهایی هستند که در کنار دیگر مشاغل و اصناف از دولت انتظار حمایت در شرایط رکودی فعلی را دارند. به گفته تیموری، دستورالعمل این حمایت‌ها در آستانه نهایی شدن است و جزئیات آن به زودی اعلام خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تبلیغات

خبرنامه

برای اشتراک رایگان خبرنامه آگردایمیل خود را وارد کنید:

مطالب مرتبط

آکادمی آگرد

هرآنچه برای راه اندازی کسب و کار گردشگری می‌خواهید
استارتاپ های گردشگری

اکسپو ۲۰۲۰ دبی‌ با واگذاری میزبانی این نمایشگاه در سال ۲۰۲۵ به ژاپن، به ۵۱ کشور مدال طلا، ‌نقره و برنز اهدا کرد و با

استارتاپ های گردشگری

پنجمین رویداد مدتورتاک که هر سال با تمرکز بر حوزه‌های سلامت و گردشگری برگزار می‌شود، از ساعت ۱۴ تا ۲۱ روز پنجشنبه پنج اسفندماه در

خبرها و نظرها

فراخوان اولین دوره شتابدهی مرکز نوآوری تکنوتجارت با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر شد.بر اساس این فراخوان، شرکت توسعه کسب‌وکارهای نوگرای تجارت