مسافران هواپیمایی امارات بیمه کرونا می‌شوند

هواپیمایی امارات برای تشویق مسافران به سفر کردن با خطوط پروازی این شرکت اعلام کرد که بیمه رایان کووید ۱۹ ارائه می‌کند. براساس اطلاعیه ای که این شرکت داده، چنانچه مسافران این هواپیمایی در زمان پرواز یا بعد از آن به ویروس کرونا مبتلا شوند، از پوشش بیمه‌ای برخوردار می‌شوند. هزینه‌های درمانی، قرنطینه در هتل و مراسم تدفین و خاکسپاری مواردی است که این هواپیمایی گفته به صورت رایگان در اختیار مسافران قرار می‌دهد.

بعد از چند ماه از شیوع ویروس کرونا و خسارت‌هایی که به بخش حمل و نقل و به ویژه خطوط هواپیمایی جهان وارد شد، امارات نخستین شرکتی است که دست به این ابتکار تازه زده است. چندی پیش نیز خبر آمد که این شرکت ۹ هزار نفر از کارکنان خود را به دلیل ضرر و زیان‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا تعدیل خواهد کرد.

خدمات بیمه‌ای هواپیمایی امارات شامل حال همه مسافران از هر کلاس پروازی می‌شود. به این صورت که اگر مسافری در هنگام سفر یا مقصد به بیماری مبتلا شود، فارغ از اینکه چه نوع هواپیما و کلاس پروازی داشته‌اند، از خدمات رایگان درمانی، اسکان و قزنطینه برخوردار می‌شوند و در صورت فوت نیز شرکت امارات هزینه‌های کفن و دفن و برگزاری مراسم خاکسپاری را عهده‌دار خواهد شد.

بیمه کووید ۱۹ هواپیمایی امارات تا یک ماه بعد از انجام سفر معتبر است و مسافران برای استفاده از آن نیازی به ثبت‌نام ندارند. این شرکت در اطلاعیه‌اش گفته بیمه کووید ۱۹ به صورت خودکار برای تمام مسافران پروازها لحاظ می‌شود و تا ۳۱ روز بعد از آغاز سفر اعتبار دارد.

هواپیمایی امارات سیاست حمایت بیمه‌ای از مسافران را تا ۲ ماه دیگر (پایان ماه اکتبر) ادامه می‌دهد و گویا برای بقیه ماه‌های سال نیز بسته به شرایط کشورها از نظر کنترل شیوع ویروس کرونا تصمیم‌گیری خواهد کرد.

بسته خدمات بیمه‌ای شرکت هواپیمایی امارات، خدمات پزشکی و درمانی مسافران را تا سقف ۱۷۶ هزار دلار پوشش می‌دهد و اگر هم تشخیص داده شود مسافری در مقصد باید قرنطینه شود، این شرکت هزینه اقامت در هتل را تا دو هفته و به ازای هر شب صد یورو پرداخت خواهد کرد. در صورت فوت ناشی از ویروس کرونا در مدت زمان سی روز بعد از شروع سفر، هواپیمایی امارات متعهد به پرداخت هزینه تدفین و خاکسپاری به مبلغ ۱۵۰۰ یورو می‌شود.

امارات یکی از بزرگترین شرکت‌های هواپیمایی جهان است. براساس آمارها تا ژوئن امسال (خرداد)، ناوگان این شرکت شامل ۲۵۵ هواپیمای مسافربری و ۱۱ فروند هواپیمای باری است. امارات همچنین بزرگترین ناوگان هواپیمای ایرباس A380 و بوئینگ ۷۷۷ در جهان را دارد.

از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان و بسته شدن مرز اغلب کشورها، هواپیماهای اکثر خطوط پروازی زمین‌گیر شدند و خسارت های هنگفتی به این شرکت‌ها وارد شده است. انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) در گزارشی گفته ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ بیش از ۸۴ میلیارد دلار خسارت به شرکت‌های هواپیمایی وارد کرده که بالاترین رقم در طول تاریخ این صنعت است. براساس پیش‌بینی‌ها دامنه بحران به سال ۲۰۲۱ هم کشیده می‌شود و خطوط هوایی در سال آینده نیز حدود ۱۶ میلیارد دلار متضرر خواهند شد. در مقایسه در بحران مالی ۲۰۰۸ و افزایش قیمت نفت در سال ۲۰۰۹ که طی آن خطوط هوایی جهان ۳۱ میلیارد دلار ضرر و زیان دیدند. این رقم تقریبا یک سوم آسیب‌های مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا در سال جاری است.

گرچه با رفع محدودیت‌ها و از سرگیری نسبی پروازهای داخلی و خارجی در برخی کشورها، تاحدودی پروازها از سر گرفته شده‌اند، تقاضای سفر همچنان پایین است. مسافران رفتاری محتاطانه در پیش گرفته‌اند و به دلیل ترس از مبتلا شدن به بیماری کمتر از هواپیما استفاده می‌کنند. باید دید راهکاری که مسئولان شرکت هواپیمایی امارات پیدا کرده‌اند می‌تواند به افزایش تقاضای سفر و جبران ضرر و زیان‌های ناشی از رکود در صنعت هواپیمایی شود یا خیر.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تبلیغات

خبرنامه

برای اشتراک رایگان خبرنامه آگردایمیل خود را وارد کنید:

مطالب مرتبط

آکادمی آگرد

هرآنچه برای راه اندازی کسب و کار گردشگری می‌خواهید
سرمایه گذاری بر استارتاپ
استارتاپ های گردشگری

تعداد کمی از مردم سال ۲۰۲۰ را با چیزی جز همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه و تست‌های تشخیص و شوک ناشی از آمارهای بالای بیماری

اعتماد به سفر
بایگانی

سال ۱۴۰۰ شروع شده و همانند بسیاری از کشورها، در ایران نیز مهم‌ترین مسئله‌ای که همه ما با آن درگیر هستیم، ویروس کرونا و دغدغه

فناوری سفر
بایگانی

صنعت گردشگری از حوزه‌هایی است که لبه به لبه نواوری حرکت می‌کند. نگاهی به عملکرد استارتاپ‌های موفق در صنعت گردشگری می‌توان گفت که راه‌حل‌های نوآورانه