رسانه کسب‌و‌کارهای گردشگری ایران

حرکت اول ۲۰ درصد سهام جاجیگا را تصاحب کرد

پلتفرم بوم‌گردی و اقامت جاجیگا موفق به جذب سرمایه از وی‌سی حرکت اول شد. در کنفرانس خبری آنلاینی که با حضور مدیران این دو مجموعه برگزار شد مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری جسورانه «حرکت اول»اعلام کرد ۲۰ درصد این کسب‌وکار گردشگری را تصاحب کرده‌اند.

بابک سهرابی بنیان‌گذار جاجیگا هم در این نشست با اشاره به دلایل این همکاری تاکید کرد مذاکرات آن‌ها پیش از کرونا شروع شده بود و دلیل جذب سرمایه آن‌ها  کرونا نبود است. «ما قبل از از این ماجراها هم مذاکرات زیادی با وی‌سی‌های مختلف داشتیم. جذب سرمایه بخشی از چرخه حیات هر استارتاپی است اما ما صبر کردیم و ساختارهای خودمان را ساختیم و محصول‌مان را کاملا توسعه داادیم و فروش خوبی را هم رقم زدیم. اما رسیدیم به نقطه‌ای که باید به طیف بزرگتری از مشتریان خود خدمات ارائه دهیم و برای این کار نیاز به یک سرمایه‌گذار داشتیم.»

سهرابی درخصوص دلایل انتخاب حرکت اول هم گفت: «جذب سرمایه صرفا به خاطر تامین مالی نیست. وی سی حرکت اول که بخشی از مجموعه همراه اول است دسترسی وسیعی به طیف گسترده‌تری از کاربران را در کل ایران به ما می‌دهد. در چرخه عمر استارتاپ جاجیگا نقطه مناسبی را برای جذب سرمایه انتخاب کردیم و در مورد انتخاب خود وی سی هم فکر می‌کنیم گزینه مناسبی را انتخاب کرده‌ایم.»

بابک سهرابی، بنیان‌گذار جاجیگا در نشست مجازی اعلام خبر جذب سرمایه حرکت اول

محمدمهدی عباسخانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری جسورانه حرکت اول هم درخصوص جزئیات بیشتر این سرمایه‌گذاری استارتاپی گفت: «بحث ارزش‌گذاری بحث حساسی است. درست است که مسیر و سمت و سوی آینده و فضای موجود با همین ارزش‌گذ اری‌ها و رقم‌ها ترسیم می‌شود ولی در هر صورت در یک کار کارشناسی سنگینی که ما با فکت‌ها مختلفی آن را بررسی کرده‌ایم باز کردن عدد و رقم‌ها ممکن است برخی جنبه‌های منفی هم داشته باشد.» عباسی اگرچه رقم دقیق این سرمایه‌گذاری را عنوان نکرد اما تاکید کرد با این اتفاق این مجموعه وارد صنعت جدیدی به نام گردشگری شده است.

او اضافه کرد: «این صنعت در سال ۲۰۱۷؛ ۹۴۰ میلیارد دلار جذب سرمایه داشته و یونیکورن‌های زیادی در آن شکل گرفته است. اگر ترند جهانی را هم در نظر بگیریم این صنعت روبه رشد خواهد بود و فارغ از کرونا که یک دوره گذارست و تجربه جاجیگا هم نشان از همین می‌دهد آینده گردشگری روشن است.»

عباسخانی درباره دلایل این مجموعه برای این سرمایه‌گذاری هم گفت: «علت ورود ما به این صنعت همین رشد و آینده گردشگری است. ما زیاد به دنبال ورود به عملیات کسب‌وکارها نیستیم. از این رو حرکت اول ۲۰ درصد سهام جاجیگا را خریداری کرده‌ است. احتمال خود ما بر این است که با توجه توانایی فنی و مدیریتی جاجیگا و آمادگی ما برای بزرگ‌تر کردن این پلتفرم می‌خواهیم جاجیگا بازیگر اول این مارکت شود و آمادگی داریم که در فازهای بعدی هم روی جاجیگا سرمایه‌گذاری کنیم.»

او اضافه کرد که حرکت اول روی بخش‌های دیگری گردشگری هم سرمایه‌گذاری کند. «ما در حال مذاکراتی برای سرمایه‌گذاری روی حوزه فروش آنلاین بلیت هم هستیم و کلا قصد داریم زنجیره ارزش خود در گردشگری را کامل کنیم و جاجیگا شروع ورود ما به گردشگری است.»

سهرابی درباره حجم بازار رزرو آنلاین اقامتگاه‌های شخصی گفت این بازار ۳ تا ۵ هزار میلیارد تومان در سال است و کمتر از ۳ درصد آن آنلاین شده است. او درباره رقبای خودشان هم گفت که شب، اتاقک، جاباما مهم‌ترین رقبای آن‌ها هستند و جاجیگا یکی از سه بازیگر اصلی این بازار است اما می‌خواهد بازیگر اصلی آن‌هم با فاصله نسبت به رقبا شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تبلیغات

خبرنامه

برای اشتراک رایگان خبرنامه آگردایمیل خود را وارد کنید:

مطالب مرتبط

آکادمی آگرد

هرآنچه برای راه اندازی کسب و کار گردشگری می‌خواهید
استارتاپ های گردشگری

ایل باصری، یک ایل قدیمی با آداب‌ورسوم و ویژگی‌های منحصربه‌فرد است که برای بسیاری از افراد شناخته‌شده نیست. این ایل در شهر پاسارگاد در استان

فم تریپ
انتخاب سردبیر

برای توسعه ایران امروز چه باید کرد؟ برای اینکه ایران و مردمش از وضعیت فعلی خلاص شوند، چه باید کرد؟ وضعیتی که از دولتی‌ها گرفته

گردشگری ایران
داده‌های گردشگری

توسعه GDP از طریق گردشگری، یکی از ایده‌های نوین اقتصاد ایران است. مقاله جامع FBJ با محوریت وضعیت گردشگری در جهان، این صنعت را در