۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان

امروزه بسیاری از مردم جهان تشنه گردش، تفریح و مسافرت هستند و به مسافرت به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌ها و روش‌های تفریح نگاه می‌‎کنند. اگر به زندگی مردم نگاه کنید خواهید دید که هرگاه فرصتی هر چند کوتاه پیدا می‌کنند و تعطیلات از راه می‌رسد، سریع جایی را برای مسافرت پیدا می‌کنند و از این طریق روان خود را جلا می‌دهند و حال و هوایی تازه به زندگی خودشان می‌بخشند. همان‌طور که عنوان مقاله را می‌بینید، هدف ما این است که ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان را معرفی و توضیحاتی در رابطه با این استارتاپ ارائه دهیم. بهتر آن است که ابتدا مزایای سفر و گردشگری را مرور کنیم و ببینیم استارتاپ‌های گردشگری چگونه به مردم خدمت و به آرامش آن‌ها کمک می‌کنند.

سفر کردن جزئی جدایی ناپذیر از زندگی است
امروزه مردم در سراسر جهان تشنه گردش، تفریح و مسافرت هستند و به مسافرت به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌ها و روش‌های تفریح نگاه می‌‎کنند

مزایای مسافرت برای انسان‌ها

اگر از افراد مختلف سوال کنید که چرا به مسافرت می‌روند، مسلماً به شما خواهند گفت که چون مسافرت را دوست دارند و عاشق آن هستند. مسافرت باعث می‌شود که بتوانیم به روح و روان خود آزادی و در نتیجه آرامش ببخشیم. ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان و سایر کسب و کارهای مرتبط با حوزه توریسم و گردشگری با نگاه رفع نیاز انسان به مسافرت و کمک به افراد مختلف برای برخوردار شدن از مزایای گردشگری تأسیس شده‌اند. مزایای گردشگری و مسافرت که باعث شده کسب و کارهایی نوآور با ارزش افزوده فراوان برای اقتصادها در سراسر جهان تاسیس شوند، به این شرحند:

رسیدن به آرامش جسمی و روانی

بسیاری از ما در شهرها زندگی می‌کنیم و زندگی پرمشغله و متلاطمی را پشت سر می‌‎گذاریم. اگر بخواهیم از منزل به محل کار برویم و سپس این مسیر را برگردیم به قدری خسته می‌شویم که دیگر حس و حالی برای آرامش باقی نمی‌ماند.

در چنین شرایطی یک مسافرت عالی می‌تواند ذهن، جسم و روان آدمی را تسکین دهد و به آن آرامش ببخشد. به همین خاطر است که همه دانشمندان روی رفتن به مسافرت تأکید دارند.

افزایش حس خلاقیت

افزایش خلاقیت یکی از مزایای مهمی است که مسافرت و گردشگری به انسان عطا می‌کند. دلیل افزایش خلاقیت حین مسافرت این است که سفر ما را از منطقه امن و راحتی که برای خودمان ساخته‌ایم خارج می‌کند. مخصوصاً اگر به جایی سفر کنید که تاکنون نرفته‌اید، این حس بیشتر تقویت می‌شود.

وقتی به مکانی جدید بروید، رنگ‌ها، موسیقی‌ها، انسان‌ها، غذاها و لباس‌های متنوعی می‌بینید و همین مسائل باعث می‌شود که ذهن شما از حالت تکراری و معمول خودش خارج شود و حس خلاقیت در آن بیشتر شود.

مزیای سفر
مسافرت کردن مزایای زیادی دارد که یکی از مهمترین آن‌ها، دست‌یابی به آرامش است

مسافرت، یک دانشگاه است

یکی از مزایای مسافرت این است که به ما کمک می‌کند شناخت بهتری از تاریخ ملت‌ها و تاریخچه اماکن مختلف کسب کنیم. وقتی این مسائل را بفهمیم مسلماً دانش ما افزایش می‌یابد و در هر مسافرت نیز درس‌هایی می‌آموزیم که به ما کمک می‌‌کند زندگی بهتر و پربارتری را تجربه کنیم. از این دید مسافرت یک دانشگاه تمام‌عیار است و می‌تواند مهارت ما را برای داشتن یک زندگی بهتر چندین برابر کند.

ارتقای مهارت‌های ارتباطی

اگر بتوانید به کشورهای خارجی که آداب و رسوم، فرهنگ و زبان آن‌ها با شما متفاوت است، سفر کنید اولین چیزی که متوجه می‌شوید، وسعت جهان پیرامون ما و تنوع انسان‌هایی است که در این جهان زندگی می‌کنند. در چنین شرایطی مهارت‌های ارتباطی ما به شدت تقویت می‌شود و می‌توانید با آشنایی با زبان و فرهنگ این مردم ارتباط بهتری با آن‌ها برقرار کنیم.

سفر در تقویت مهارت های ارتباطی موثر است
آشنایی با آداب و رسوم، فرهنگ و زبان مردمان مناطق دیگر، انگیزه سفر و گردشگری را درون افراد ایجاد می‌کند

کمک به سلامتی

یکی از مهم‌ترین اهداف ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان و سایر کسب و کارهای فعال در این حوزه این است که به انسان کمک کنند که زندگی بهتر، شادتر و سالم‌‎تری داشته باشد تا در دام بیماری‌های جسمی و روانی مانند افسردگی نیفتد. بنابراین مسافرت یکی از بهترین راهکارها برای کمک به سلامتی است.

تا به اینجای کار تلاش کردیم به صورت خلاصه و مختصر به چند مورد از مهم‌ترین فواید گردشگری بپردازیم. از اینجا به بعد تمرکز خود را روی معرفی ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان می‌گذاریم.

معرفی ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان

۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان همواره تلاش کرده‌اند که رضایت مخاطبان خود را جلب کنند و بهترین خدمات ممکن را به آن‌ها ارائه دهند و به همین خاطر هم به عنوان بهترین کسب و کارهای نوپا در این حوزه شناخته می‌شوند. در ادامه به معرفی این ۱۰ کسب و کار نوپا می‌پردازیم.

استارتاپ airbnb
استارتاپ airbnb به گردشگران خدمات اجاره اماکن اقامتی در اغلب کشورهای جهان را می‌دهد

ایربی‌ان‌بی (Airbnb)

یکی از مسائل مهمی که برای گردشگران اهمیت دارد، محل اقامت و استراحت است. این استارتاپ را می‌توان یکی از ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان نامید. ایربی‌ان‌بی نقش واسطه را برای گردشگران ایفا می‌کند. کسانی که می‌خواهند منزل یا اقامتگاه خودشان را اجاره دهند در اپلیکیشن ایر بی‌ان‌بی ثبت نام می‌کنند تا گردشگرانی که به آن شهر می‌آیند گزینه مورد نظر خودشان را انتخاب کنند.

با این کار هم زحمت گردشگران برای پیدا کردن محل اقامت کمتر می‌شود و هم افرادی که خواهان اجاره دادن منزل خود به گردشگران هستند، سریع‌تر به هدف خود می‌رسند. این استارتاپ در سال ۲۰۰۷ راه‌اندازی شد و به تدریج توسعه پیدا کرد و اکنون به یکی از بهترین کسب و کارهای نوپا در حوزه توریسم تبدیل شده است.

استارتاپ localeur نوعی راهنمای تور آنلاین است
استارتاپ لوکالور اماکن توریستی شهرهای مختلف را با دیگران به اشتراک می‌گذارد


لوکالور (Localeur)

یکی از لوزام مهم گردشگری، راهنمای تور است که می‌تواند اماکن جذاب و دیدینی را به گردشگران نشان دهد و توضیحاتی درباره آن اماکن به توریست‌ها ارائه دهد. لوکالور یکی از بهترین استارتاپ‌هایی است که در حوزه گردشگری وجود دارد. این استارتاپ موفق شده بستری فراهم کند که ساکنان هر شهر جهان، اماکن جذاب شهر خود را در برنامه لوکالور به اشتراک بگذارند تا گردشگران با ورود به این برنامه با اماکن جذاب شهرهای مختلف آشنا شوند تا بتوانند پس از سفر به آن شهر از تمام مکان‌های زیبای آن شهر بازدید کنند و لذت ببرند.

Get Your Guide در سال 2008 بنیانگذاری شده است
در فهرست ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان، تنها Get Your Guide است که تور برگزار می‌کند

گت یور گاید (Get Your Guide)

گت یور گاید، در واقع نوعی واسطه آنلاین است که موسسات فعال در حوزه گردشگری می‌توانند تورها و خدمات خود را در سایت ثبت کنند و پس از آن گردشگران می‌توانند یکی از تورهای این موسسه را برای خودشان انتخاب و رزرو کنند.

این استارتاپ در سال ۲۰۰۸ ایجاد شد و اکنون در فهرست ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان به قدری رشد کرده که در کشورهای مختلفی از جمله آلمان شعبه دارد. البته این استارتاپ فقط واسطه بین مردم و موسسات گردشگری نیست بلکه پس از مدتی که از راه اندازی این کسب و کار نوپا گذشت، موسسان آن با ویژگی‌های یک تور خوب آشنا شدند و توانستند تورهای خودشان را راه اندازی کنند.

استارتاپ هندی OYO یکی از 10 استارتاپ بزرگ گردشگری جهان است
استارتاپ هندی OYO در بیش از ۵۰۵ شهر دنیا فعالیت دارد و خدمات هتلینگ عرضه می‌کند

اُوای‌اُ (OYO)

استارتاپ اُوای‌اُ به معنای واقعی کلمه یکی از ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان است. این استارتاپ هندی ارتباط نزدیکی با هتل‌داران مختلف دارد و به نوعی مجموعه‌ای از هتل‌ها است که گردشگران می‌تواند هر کدام از هتل‌ها را به دلخواه خودشان انتخاب کنند. جالب است که این کسب و کار نوپا در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد ولی در چنین مدت کوتاهی توانست به این حد از قدرت و ثروت دست پیدا کند.

در حال حاضر این کسب و کار در بیش از ۵۰۵ شهر دنیا فعالیت می‌کند و بیش از ۵۰۰ هزار اتاق در هتل‌های مختلف در اختیار کاربران این استارتاپ است.  مدیرعامل کنونی و بنیان‌گذار این مجموعه ارزشمند، ریتش آگراوال نام دارد که یک جوان ۲۶ ساله هندی است و در سال جاری میلادی (۲۰۲۰) به عنوان دومین میلیاردر جوان جهان شناخته شد.

ایکسپدیا خدمات مختلف سفر عرضه می‌کند
استارتاپ ایکسپدیا تمام خدمات و نیازهای لازم برای سفر را تامین می‌کند

ایکسپدیا (Expedia)

استارتاپ ایکسپدیا یکی از بهترین استارتاپ‌های جهان است که در تمامی زمینه‌های مرتبط با مسافرت فعالیت می‌کند. در واقع با استفاده از این کسب و کار نوپا می‌توانید بلیت بگیرید، هتل رزرو کنید، در کشور مقصد یک خودرو برای خودتان اجاره کنید و در کل به کمک این استارتاپ تمام خدمات سفر به شما ارائه می‌شود و می‌توانید از بهترین امکانات نهایت استفاده را ببرید.

وقتی از سایت ایکسپدیا استفاده کنید، هیچ محدودیتی برای شما وجود ندارد و به راحتی می‌توانید از شرکت‌های مختلف و قیمت‌های متنوع بهره‌مند شوید. ممکن است یک شرکت خدمات خود را با قیمت بالا و شرکت دیگر همان خدمات را با قیمت مقرون به صرفه ارائه دهد و این مهم‌ترین خصوصیت ایکسپدیا که باعث می‌شود دست شما برای انتخاب باز باشد.

استارتاپ اسنپ گردشگران را به یکدیگر معرفی می‌کند
استارتاپ snap یا getasnap مسافران دارای مقصد مشترک را به یکدیگر وصل می‌کند

اسنپ (Snap)

اسنپ یکی دیگر از ۱۰ استارتاپ گردشگری بزرگ جهان است که هواداران زیادی دارد. البته این استارتاپ هم مانند پنج استارتاپ‌ قبلی در ایران فعالیت ندارد ولی در صورتی که در کشوری اقامت داشته باشید که این استارتاپ خدمات خود را در آنجا ارائه می‌دهد، کافی است اعلام کنید که قصد دارید از کجا به کجا سفر کنید و تاریخ سفر خود را هم به این استارتاپ اعلام کنید.

اسنپ در گام بعدی جستجو می‌کند و گردشگرانی که در منطقه شما زندگی می‌کنند و قصد دارند به مقصد مورد نظر شما سفر کنند را پیدا می‌کند. سپس این افراد را به هم متصل می‌کند و در نهایت این افراد می‌توانند با یک راهنمای محلی همراه شوند و به مقصد مورد نظر سفر کنند.

استارتاپ کلوک
استارتاپ کلوک خدمات رزرو و دادن اطلاعات فعال است و بر منطقه آسیا تمرکز دارد

 کلوک (Klook)

کلوک یکی از استارتاپ‌های بزرگی است که در صنعت گردشگری فعالیت می‌کند. زادگاه این کسب و کار نوپا، هنگ کنگ است و در حال حاضر در ۱۶ کشور آسیایی دفتر دارد.

کلوک در واقع‌ بزرگ‌ترین استارتاپی که خدمات رزرو به کاربران ارائه می‌دهد. این استارتاپ در زمینه رزرو و ارائه اطلاعات به کاربران خود به قدری رشد کرده و معروف شده که توانسته سرمایه قابل‌توجهی از سرمایه‌گذاران به سمت خودش جذب کند. طبق آخرین اطلاعات ماهانه بیش از یک میلیون رزرو از طریق این برنامه صورت می‌گیرد که درصد قابل توجهی از آن به آسیا تعلق دارد.

Traveloka یکی دیگر از 10 استارتاپ‌ بزرگ گردشگری جهان است
تراولکا یکی از استارتاپ‌های یونیکورن اندونزی است که خدمات بلیت هواپیما و رزرو هتل را به صورت آنلاین در جنوب شرقی آسیا و استرالیا ارائه می‌دهد

 تراولوکا (Travleoka)

تراولوکا، کسب و کاری است که دفتر مرکزی آن در اندونزی قرار دارد و خدمات مختلف مرتبط با سفر را به مخاطبان خود ارائه می‌دهد. این خدمات، رزرو پرواز، هتل، ماشین و مواد غذایی را دربرمی‌گیرد.

این استارتاپ موفق شده است که با بیش از ۱۰۰ هواپیمایی داخلی و بین‌المللی همکاری داشته باشد. این کسب و کار نوپا همواره تلاش کرده است که با هتل‌ها، رستوران‌ها و مراکز بیشتری همکاری داشته باشد و در حال حاضر بسیاری از کشورهای جنوب شرقی آسیا را تحت پوشش خودش درآورده است.

برنامه Timeshifter برای کمک به پرواز بهتر
تایم‌شیفتر به مسافران برنامه‌های غذایی می‌دهد که در طول پرواز دچار jet lag نشوند

تایم شیفتر (Timeshifter)

سفرهای هوایی طولانی بدون آسیب و مشکل نیستند. فرض کنید که شخصی می‌خواهد از ایران به ترکیه و سپس از ترکیه به مقصد ایالات متحده پرواز کند. مسلماً این کار خستگی، بی‌خوابی و پدیده‌ای به نام پرواز زدگی را به بار می‌آورد. «پرواززدگی» یا jet lag باعث کلافه شدن، سردرد، حالت تهوع و غیره می‌شود.

تایم شیفتر استارتاپی است که هدف از راه‌اندازی آن، کمک به مسافران سفرهای هوایی طولانی و کسانی که احتمال ابتلا به پرواز زدگی دارند، است. این کسب و کار تاکنون بیش از ۲ میلیون دلار سرمایه جذب کرده و امید است بیش از این رشد و پیشرفت کند.

این اپلیکیشن به مسافر برنامه می‌دهد و از او می‌خواهد قبل از پرواز چه غذایی بخورد یا در چه ساعت‌هایی از پرواز بیدار بماند تا بعداً خواب او مختل نشود.

awaytravel یکی از 10 استارتاپ بزرگ گردشگری جهان است
Away استارتاپی است که وسایل و ملزومات سفر تولید می‌کند

اوی (Away)

استارتاپ اوی با یک ایده ناب و منحصر به فرد به جمع ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان اضافه شد و تاکنون هم موفقیت‌های زیادی کسب کرده است. این استارتاپ کار طراحی، تولید و فروش چمدان‌های محکم، زیبا و بادوام را انجام می‌دهد.

این استارتاپ تمام تلاش خود را می‌کند که این چمدان‌ها را با مناسب‌ترین قیمت ممکن به مخاطبان خودش ارائه دهد. بر اساس گزارش‌‌ها، استارتاپ اوی همواره تلاش می‌کند که طراحی چمدان، امنیت و کیفیت آن را ارتقا دهد تا رضایت مشتریان را جلب کند.

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم که ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان را معرفی کنیم و توضیحات مختصری در مورد هر کدام از این استارتاپ‌ها ارائه دهیم. تمام متخصصان حوزه کارآفرینی و کسب و کار، آینده صنعت گردشگری را بسیار روشن و عالی تصور می‌کنند و بر این باور هستند که اگر یک کسب و کار نوپا در این صنعت عملکرد خوبی داشته باشد و خدمات باکیفیتی ارائه دهد، بدون شک موفق خواهد شد و آینده خوبی خواهد داشت. شاید به دلیل همین توجه روزافزون به حوزه گردشگری است که همه‌ساله فهرست ۱۰ استارتاپ بزرگ گردشگری جهان تغییر می‌کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

شبکه های اجتماعی

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

تبلیغات

خبرنامه

برای اشتراک رایگان خبرنامه آگردایمیل خود را وارد کنید:

مطالب مرتبط

آکادمی آگرد

هرآنچه برای راه اندازی کسب و کار گردشگری می‌خواهید
سرمایه گذاری بر استارتاپ
استارتاپ های گردشگری

تعداد کمی از مردم سال ۲۰۲۰ را با چیزی جز همه‌گیری ویروس کرونا و قرنطینه و تست‌های تشخیص و شوک ناشی از آمارهای بالای بیماری

اعتماد به سفر
بایگانی

سال ۱۴۰۰ شروع شده و همانند بسیاری از کشورها، در ایران نیز مهم‌ترین مسئله‌ای که همه ما با آن درگیر هستیم، ویروس کرونا و دغدغه

فناوری سفر
بایگانی

صنعت گردشگری از حوزه‌هایی است که لبه به لبه نواوری حرکت می‌کند. نگاهی به عملکرد استارتاپ‌های موفق در صنعت گردشگری می‌توان گفت که راه‌حل‌های نوآورانه